Plus Travel AYDIN

Karadeniz turları

12 -21 Temmuz 2016 BATI-DOĞU KARADENİZ …

Karadeniz turları

BATI-DOĞU KARADENİZ ve YAYLALAR-BATUM TUR PROGRAMI         12 -21 Temmuz 2016                                  ...

Devamı

02 –11Agustos 2016 KARADENİZ,YAYLALAR V…

Karadeniz turları

  KARADENİZ , YAYLALAR  VE  KARS - BATUM  TUR PROGRAMI       02 – 11 Agustos  2016                             ...

Devamı

18 -27 TEMMUZ 2016 Batı- Doğu Karad…

Karadeniz turları

BATI-DOĞU KARADENİZ  ve YAYLALAR-  BATUM    TUR PROGRAMI        18 -27  TEMMUZ  2016                                 1.gün   Saat...

Devamı

23 Mayıs-1 Haziran 2016 ÖZEL KARADENİZ T…

Karadeniz turları

SİVAS-ERZİNCAN-ERZURUM-KARS-ARTVİN-BATUM-RİZE-TRABZON-ORDU-GİRESUN-SAMSUN-AMASYA 23 mayıs 2016 PAZARTESİ Saat 18.00 de Aydın’dan siz değerli konuklarımızı alarak turumuza başlıyoruz. 24 mayıs 2016 SALI Denizli-Afyon-Ankara-Yozgat üzerinden uygun yerlerde molalar vererek Sabah Sivas’a varıyoruz. Sivas Merkezde ŞELÇUKLU PARK ALANI içinde...

Devamı

KARADENİZ TURLARI

12 -21 Temmuz 2016 BATI-DOĞU KARADENİZ ve YAYLALAR-BATUM TURU

BATI-DOĞU KARADENİZ ve YAYLALAR-BATUM TUR PROGRAMI         12 -21 Temmuz 2016    

                                                              

  1.gün   12 temmuz 2016 Salı 

  Saat 19.00 da siz değerli konuklarımızı alarak turumuza başlıyoruz. Yolda vereceğimiz kısa molalar sonrası sabah Bolu’da oluyoruz.

2.gün 13 temmuz 2016 çarşamba        

Bolu dağı eteklerinde serbest olarak alacağımız kahvaltı sonrası çam ve köknar ağaçlarının baskın olduğu bir Tabiat Parkı içinde yaklaşık 1350 metre yükseklikte bulunan bir krater gölü olan  Abant’a  varıyoruz. Göl kenarında geçireceğimiz hoş dakikaların ardından otobüsümüzde buluşup Bolunun simgelerinden olan Gölcük’e hareket ediyoruz. Gölcük ziyareti sonrası Amasra’ya hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizi burada serbest olarak aldıktan Çekiciler çarşısında vereceğimiz serbest zaman sonrası Safranbolu’ya hareket ediyoruz. Konaklamamız ve akşam yemeğimiz Safranbolu’da otelimizde.  

3 gün 14 temmuz 2016 perşembe

Kahvaltı sonrası Unesco’nun Dünya Mirasları Listesinde yer alan tarihi evleri ve konaklarıyla ünlü Safranbolu turumuza başlıyoruz. Burada göreceğimiz yerler arasında Cinci Hanı,Hamamı,Köprülü Camii,Güneş Saati,Arasta bulunmakta.Hıdırlık Tepesinden Safranbolu’yu seyredip Osmanlı Mimarisinin en güzel örneklerinden Safranbolu’yu fotoğraflayıp    Kastamonu’ya hareket ediyoruz. Kastamonu’yu panoramik olarak görüp öğle yemeğimizi burada aldıktan sonra Sinop’a hareket ediyoruz. Sinop Tarihi cezaevi Sinop kalesi Akliman ve Hamsilos koylarını görüp Sinop veya Gerze’deki otelimize yerleşiyoruz.   Konaklama ve akşam yemeğimiz otelimizde.

4.gün 15 temmuz 2016 cuma

Kahvaltı sonrası Samsun’a hareket ediyoruz. Varışımızı takiben Dünyaca ünlü KRIPEL’in ATATÜRK HEYKELİNİ görüyoruz. Samsun ilk adım Anıtı Atatürk Müzesi’ni görüp Samsun’dan ayrılıyoruz. Öğle yemeğimizi Terme’de Ulusoy Terme tesislerinde serbest olarak aldıktan sonra Akçaabat’a doğru ilerliyoruz. Akçaabat’da bizi bekleyen minibüslerle konaklayacağımız Hıdırnebi Yaylasına gitmek üzere minibüslere biniyoruz. Konaklama ve akşam yemeği horon kemençe eşliğinde Hıdırnebi ya da kayabaşı yaylası olabilir.

5.gün 16 temmuz 2016 cumartesi

Kahvaltı sonrası Trabzon’a dönüyoruz. Bugün ilk olarak Altındere Milli Parkı sınırları içerisinde deniz seviyesinden 1150 metre yükseklikte yer alan bir Rum manastır ve kilise kompleksi olan Sümela Manastırını ziyaret edeceğiz. Manastır ziyareti sonrası öğle yemeğimizi Akçaabat’ta Nihat Usta’da aldıktan sonra Trabzon Ayasofya müzesini ve Trabzon’a özgü telkari gümüş atölyesini görüyoruz. Daha sonra Atatürk köşkünü görüp Of’a doğru hareket ediyoruz. Burada bizi bekleyen minibüslerle 2300 metre rakımlı Sultan Murat yaylasına çıkıyoruz. Konaklamamız ve akşam yemeğimiz Sultan Murat yaylası Otel’de.

6.gün 17 temmuz 2016 pazar

Kahvaltı sonrası Sultan Murat yaylasından ayrılıyoruz. Çaykara’dan 1090 metre rakımlı dik yamaçları ve muhteşem orman örtüsü ile Alplerin güzelliğini geride bırakan UZUNGÖL’e çıkıyoruz.Bu doğa harikası yaylada bol bol fotoğraf çekme imkanı sizleri beklemekte.Bu ziyaret sonrası Of’a dönüyoruz. Özçay çay fabrikasını gezip çay alışverişimizi burada yapıyoruz.Öğle yemeğimizi Çayeli’nde Meşhur Kuru fasulyeci Lale Restoran’da serbest olarak aldıktan sonra Rize bezi atölyesini görüp otelimize yerleşiyoruz. Konaklamamız ve akşam yemeğimiz otelimizde

7.gün 18 temmuz 2016 pazartesi

Kahvaltı sonrası otelimizin önünde hazır olacak olan farklı bir otobüsle Sarp sınır kapısına hareket ediyoruz. Sarp sınır kapısında giriş işlemlerini tamamladıktan sonra Gürcistan/Acara bölgesine geçiyoruz.Hz.İsa’nın Oniki havarisinden biri olan St.Mathias’ın mezarının da bulunduğu Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar döneminde kullanılan Ganio-Apsaros Kalesi’ni geziyoruz.Batum şehir merkezine doğru ilerlerken Bayburt’dan doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri’ni ve üzerindeki Gonio Köprüsü’nü göreceğiz.Bir sonraki durağımız şehir merkezinden 9 km uzaklıkta bulunan Dünyanın el ile hazırlanmış ikinci büyük bahçesi olan tropik bitkileri ile ünlü Batum Botanik Parkı olacak.Birbirinden farklı bitki örtüsünün yer aldığı bu büyük bahçe gezisinin ardından;Tiyatro Binası,Medea Heykeli’ni,Batum Limanı’nı ve Avrupa meydanını göreceğiz.Batum bulvarı’nda gezinti yaptıktan sonra alışveriş için serbest zaman vereceğiz.Dolu dolu bir Batum turu ardından  sınırdan geçiyoruz.

8.gün 19 temmuz 2016 salı

Otel konaklamamızın ardından kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp Ayder yaylasına hareket ediyoruz. Dönüş Ayder de Gelin tülü şelalesi ve fotoğraf molaları sonrası dönüş yolculuğumuz başlıyor. Yolda vereceğimiz molalar sonrası Ordu’ya varıyoruz. Burada Boztepe’ye çıkıp Orduyu doyasıya seyrediyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz Ordu’da otelimizde.

9.gün 20 temmuz 2016 çarşamba

Kahvaltı sonrası Ordu’dan ayrılıyoruz. Samsunda bandırma vapuru ziyareti sonrası Amasya’ya doğru ilerliyoruz. Amasya mumyalar müzesi Kaya mezarlarını konakları görüp Amasya daki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz otelimizde.

10.gün 21 temmuz 2016 perşembe

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp Çorum merkezinde vereceğimiz serbest zaman sonrası  vereceğimiz molalarla günün ilk ışıklarıyla Aydın’a varıyoruz. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle..  

NOT: ACENTA TARAFINDAN KONALAMA YAPACAĞIMIZ YAYLA OTELERİ VE DİĞER OTELLERDE DEĞİŞİKLİK YAPILABİLİR

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR                                         

*Lüks otobüsle ulaşım                                          

*Otellerde 8 gece konaklama                                  

*Rehberlik hizmetleri                                              

 *otelde akşam yemekleri kahvaltı         

  *seyehat sigortası    

  TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYANLAR

   *Müze ve ören yerleri girişleri

  *Otel dışında alınan yemekler

  *Yaylalara çıkarken kullanılan minibüsler   

  *Batum gidiş dönüş araç ücreti

TUR ÜCRETİ KİŞİ BAŞI 1350 TL.                                                 PLUS TRAVEL  : 0 256 214 88 02    

 

02 –11Agustos 2016 KARADENİZ,YAYLALAR VE KARS BATUM TURU

 

KARADENİZ , YAYLALAR  VE  KARS - BATUM  TUR PROGRAMI       02 – 11 Agustos  2016 

                                                               

  1.gün 02 Agustos 2016 Salı 

  Saat 19.00 da siz değerli konuklarımızı Kipa arkası Nevzat biçer parkından  alarak turumuza başlıyoruz. Yolda vereceğimiz kısa molalar sonrası sabah Sinop ta  oluyoruz.

2.gün   03 Agustos 2016 Çarşamba 

Uygun bir yerde alacağımız kahvaltı sonrası Sinop turumuza başlıyoruz.Sinop Tarihi cezaevi Sinop kalesi Akliman ve Hamsilos koylarını görüp Sinop ’daki otelimize (TURİST OTEL) yerleşiyoruz.   Konaklama ve akşam yemeğimiz otelimizde.

3.gün 04 Agustos 2016 perşembe

Kahvaltı sonrası Samsun’a hareket ediyoruz. Varışımızı takiben Dünyaca ünlü KRIPEL’in ATATÜRK HEYKELİNİ görüyoruz. Samsun ilk adım Anıtı Atatürk Müzesi’ni görüp Bandırma vapurunu görüp  Samsun’dan ayrılıyoruz. Öğle yemeğimizi Terme’de Ulusoy Terme tesislerinde serbest olarak aldıktan sonra Ordu  Boztepe ye teleferikle çıkıyor kahve keyfi yapıyoruz.Giresun Tirebolu da Trebolu 42 çay fabrikası ziyaret edip çay alışverişimizi yapıyoruz. Akçaabat’a doğru ilerliyoruz. Akçaabat’da bizi bekleyen minibüslerle konaklayacağımız Kayabaşı yaylasına  gitmek üzere minibüslere biniyoruz. Konaklama ve akşam yemeği horon kemençe eşliğinde  Kayabaşı yaylası nda.

4.gün 05 Agustos 2016 Cuma 

Kahvaltı sonrası Trabzon’a doğru yola çıkıp  Trabzon üzerinden Uzungöl  e gidiyoruz. Bu doğa harikası yaylada bol bol fotoğraf çekme imkanı sizleri beklemekte.Öğle yemegimizi Çayelinde  meşhur Kuru fasulyeci Lale Restorant’da serbest olarak aldıktan sonra Rize bezi atölyesini görüp  Hopa da ki otelimize yerleşiyoruz. Konaklamamız ve akşam yemeğimiz otelimizde.

5.gün 06 Agustos 2016 cumartesi 

Kahvaltı sonrası    Kars a doğru yola çıkıyoruz.   Buradaki gezimize Ermenistan sınırında bulunan ANİ HARABELERİ ile başlıyoruz.Buradan Kars Merkeze dönerek TARİHİ OSMANLI TAŞ KÖPRÜ-HAMAM-KARS KALESİ’ni resimliyoruz.Şehir merkezinde Kaşar ve Bal alışverişimizin ardından Kars merkezdeki  otelimize yerleşiyoruz.Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.                         

6.gün 07 Agustos 2016  pazar  

Kahvaltı sonrası Kars tan ayrılıyoruz.Ardahan Şavşat yolunu kullanarak (yol üzeri serbest öğle yemeği )  Artvin e geliyoruz. Artvin de kısa bir şehir turu sonrası Borçka da bizi bekleyen minubuslerle Karagöl e gidiyoruz.Karagölde fotograf molası veriyoruz.Çay kahve molası sonrası Hopa daki otelimize dönüyoruz.Konaklama ve Akşam yemeği otelimizde.

7.gün 08 Agustos 2016  pazartesi 

Kahvaltı sonrası otelimizin önünde hazır olacak olan farklı bir otobüsle Sarp sınır kapısına hareket ediyoruz. Sarp sınır kapısında giriş işlemlerini tamamladıktan sonra Gürcistan/Acara bölgesine geçiyoruz.Hz.İsa’nın Oniki havarisinden biri olan St.Mathias’ın mezarının da bulunduğu Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar döneminde kullanılan Ganio-Apsaros Kalesi’ni geziyoruz.Batum şehir merkezine doğru ilerlerken Bayburt’dan doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri’ni ve üzerindeki Gonio Köprüsü’nü göreceğiz.Bir sonraki durağımız şehir merkezinden 9 km uzaklıkta bulunan Dünyanın el ile hazırlanmış ikinci büyük bahçesi olan tropik bitkileri ile ünlü Batum Botanik Parkı olacak.Birbirinden farklı bitki örtüsünün yer aldığı bu büyük bahçe gezisinin ardından;Tiyatro Binası,Medea Heykeli’ni,Batum Limanı’nı ve Avrupa meydanını göreceğiz.Batum bulvarı’nda gezinti yaptıktan sonra alışveriş için serbest zaman vereceğiz.Dolu dolu bir Batum turu ardından  sınırdan geçiyoruz. Ayder yaylasına hareket ediyoruz.  Ayder de Gelin tülü şelalesi ve Fırtına deresini görüp  fotoğraf molaları sonrası Rize deki  otelimize  yerlaşiyoruz Konaklama ve akşam yemeği otelimizde..

8.gün 09 Agustos 2016 Salı 

Otel konaklamamızın ardından kahvaltımızı yapıp Rize şehir merkezinde serbest zaman veriyoruz.Botanik parkını görüp Trabzon a doğru ilerliyoruz. Trabzon Atatürk köşkü nü  gezip telkari işçiliğinin tanıtım ve satış mağazasını gezip alışveriş yapıyoruz.Trabzondan Maçka yolunu kullanarak Zigana geçidine geliyoruz.Burada öğle yemeğimizi alıp  Baraj yolunu kullanarak Tirebolu ya varıyoruz.Giresunda fındık alışverişimizin ardından Ordu daki otelimize yerleşiyoruz.Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

9.gün 10 Agustos 2016 çarşamba

Kahvaltı sonrası Ordu dan ayrılıyoruz.Amasya ya hareket ediyoruz.  Amasya mumyalar müzesi Amasya müzesi  Kaya mezarlarını ,Hazerenler konaklarını görüp Amasya daki otelimize yerleşiyoruz.(Taşhan otel ) Konaklama ve akşam yemeğimiz otelimizde.

10.gün 11 Agustos 2016 perşembe

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp Ferhatın Şirin için deldiği dağları görüp  Çorum merkezinde vereceğimiz serbest zaman sonrası  vereceğimiz molalarla gece  01 .00 sularında  Aydın’a varıyoruz. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle..  

NOT: ACENTA TARAFINDAN KONALAMA YAPACAĞIMIZ YAYLA OTELERİ VE DİĞER OTELLERDE DEĞİŞİKLİK YAPILABİLİR

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR                                         

*Lüks otobüsle ulaşım                                          

*Otellerde 8 gece konaklama                                  

*Rehberlik hizmetleri                                              

 *otelde akşam yemekleri kahvaltı     

*seyahat sigortası    

      

  TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYANLAR

   *Müze ve ören yerleri girişleri

  *Otel dışında alınan yemekler

  *Yaylalara çıkarken kullanılan minibüsler   

  *Batum gidiş dönüş araç ücreti

TUR ÜCRETİ KİŞİ BAŞI 1350 TL.                                                 PLUS TRAVEL  : 0 256 214 88 02    

 

23 Mayıs-1 Haziran 2016 ÖZEL KARADENİZ TURU

SİVAS-ERZİNCAN-ERZURUM-KARS-ARTVİN-BATUM-RİZE-TRABZON-ORDU-GİRESUN-SAMSUN-AMASYA

23 mayıs 2016 PAZARTESİ

Saat 18.00 de Aydın’dan siz değerli konuklarımızı alarak turumuza başlıyoruz.

24 mayıs 2016 SALI

Denizli-Afyon-Ankara-Yozgat üzerinden uygun yerlerde molalar vererek Sabah Sivas’a varıyoruz. Sivas Merkezde ŞELÇUKLU PARK ALANI içinde bulunan ATATÜRK KONGRE ve ETNOĞRAFYA Müzesi’ni geziyoruz. Daha sonra ÇİFTE MİNARELİ MEDRESE-ŞİFAİYE MEDRESESİ ve BEDESTENİ’ni görüp Sivas merkezdeki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama BURUCİYE OTEL. (www.buruciyeotel.com.tr)

25 mayıs 2016 ÇARŞAMBA

Sabah kahvaltının ardından otelden ayrılarak İmranlı Refahiye üzerinden Erzincan’a varıyoruz. Merkezde vereceğimiz serbest zamanda öğle yemeği molası verip Bakırcılar çarşısından alışveriş yapıyoruz. Molamızın ardından Erzurum’a hareket ediyoruz. Erzurum merkezde ilk olarak ULU CAMİİ-ÇİFTE MİNARELİ MEDRESE-YAKUTİYE MEDRESESİ’ni ziyaret edip RÜSTEM PAŞA BEDESTENİ’nde (TAŞHAN) oltu taşı alışverişini yapıyoruz.Bu gezilerimizin ardından muhteşem doğanın eşliğinde Türkiye’nin çatısı ERZURUM PALANDÖKEN Dağına çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama PALAN OTEL. (www.palanotel.com)

26 mayıs 2016 PERŞEMBE

Sabah kahvaltının ardından otelden ayrılıp Palandöken Dağından inip Horasan üzerinden Sarıkamış’a varıyoruz. Sarıkamış da Şehitlik ziyareti sonrası KARS’a varıyoruz. Buradaki gezimize Ermenistan sınırında bulunan ANİ HARABELERİ ile başlıyoruz.Buradan Kars Merkeze dönerek TARİHİ OSMANLI TAŞ KÖPRÜ-HAMAM-KARS KALESİ’ni resimliyoruz.Şehir merkezinde Kaşar ve Bal alışverişimizin ardından otelimize yerleşiyoruz.Konaklama ve akşam yemeğimiz Kayak merkezinde ÇAMKAR OTEL. (www.camkarotel.com)

27 mayıs 2016 CUMA

Sabah kahvaltısı sonrası otelden ayrılarak Kars-Ardahan-Şavşat üzerinden Artvin’e hareket ediyoruz.Öğle yemeğimizi Laşet tesislerinde aldıktan sonra Kaçkar ve Karçal dağlarının arasından Çoruh nehri ve kollarının oluşturduğu Çoruh vadisinde yapacağımız yolculuğumuzun ardından Borçka’ya varıyoruz.Burada bizi bekliyen minibüslerle Karagöl’e gidiyoruz. Karagöl’ü fotoğraflayıp Hopa’daki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz HOPA’DA OTELİMİZDE.

28 mayıs 2016 CUMARTESİ

Kahvaltı sonrası otelimizin önünde hazır olan farklı bir otobüs ile Sarp sınır kapısına hareket ediyoruz. Buradaki gümrük işlemlerini tamamladıktan sonra GÜRCİSTAN/ACARA Bölgesine geçiyoruz. Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar döneminde de kullanılan Ganio-Apsaros Kalesi’ni geziyoruz.Batum şehir merkezine doğru ilerlerken Bayburt’dan doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh nehrini ve üzerindeki Gonio köprüsünü göreceğiz.Bir sonraki durağımız şehir merkezinden 9 km uzaklıkta bulunan Dünyanın el ile hazırlanmış ikinci büyük bahçesi olan tropik bitkileri ile ünlü Batum Botanik Parkı olacak.Bu büyük bahçe gezisi sonrası Tiyatro binası,Medea heykeli’ni batum limanını ve Avrupa meydanını göreceğiz.Alışveriş için serbest zaman sonrası Batum’dan ayrılıyoruz.Konaklama ve akşam yemeğimiz Hopa’da otelimizde.

29 mayıs 2016 PAZAR

Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılarak Karadeniz Sahil yolculuğumuza başlıyoruz.İlk olarak Ardeşen’e vardığımızda KAÇKAR Dağına tırmanıyoruz.FIRTINA DERESİ eşliğinde ÇAMLIHEMŞİN’e vardığımızda köprü üzerinde HALA ve ELEVİT deresinin birleşerek fırtına deresini oluşturduğu noktada fotoğraf molası veriyoruz.Molamızın ardından AYDER YAYLASI’na çıkıyoruz.Burada HORON TEPESİ’ndeki GELİN TÜLÜ ŞELALESİ’ni resimledikten sonra serbest zamanda yöresel ürünler alışverişimizi yapıyoruz.Yayladan inerken yolumuzun üzerindeki TARİHİ TAŞ KÖPRÜ’yü fotoğraflıyoruz.Ayder gezimizi tamamladıktan Çayeli’nde Rize bezi alışverişi sonrası Karadeniz’in ilk simgelerinden olan UZUNGÖL’e hareket ediyoruz.Muhteşem göl manzarasını fotoğraflayıp öğle yemeğimizi burada serbest olarak aldıktan sonra Maçka yolunu kullanarak Zigana Gümüşkayak tesislerine geliyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz Horon kolbastı eşliğinde ZİGANA GÜMÜŞKAYAK TESİSLERİ’nde.

30 mayıs 2016 PAZARTESİ

Kahvaltı sonrası yayladan inip Maçka istikametine doğru ilerliyoruz. Maçka’dan Karadeniz Bölgesinin en eski tapınağı ve doğanın eşsiz güzellikteki yerinde yapılmış olan SÜMELA MANASTIRI’na çıkıyoruz.Yaklaşık 2 saat süren bu ziyaret sonrası Akçaabat’a dönüyoruz.Öğle yemeğimizi burada Nihat Usta Köfte salonunda aldıktan sonra Trabzon’u kuşbakışı gören tepe üzerine inşa edilmiş ATATÜRK KÖŞKÜ’ne gidiyoruz.Köşkü gezip telkari işçiliğinin tanıtım ve satış mağazasını gezip alışveriş yapıyoruz.Alışveriş sonrası Giresun’a hareket ediyoruz.Konaklama ve akşam yemeğimiz GİRESUN NEW JASMİN HOTEL’de. .(www.otelnewjasmin.com)

31 mayıs 2016 SALI

Kahvaltı sonrası Ordu’ya hareket.Teleferik ile Ordu Boztepe’ye çıkıyoruz.Müthiş Karadeniz manzarası eşliğinde kahvelerimizi yudumladıktan sonra Samsun’a hareket.Samsun’da bizi BANDIRMA GEMİSİ karşılıyor gemiyi görüp Dünyaca ünlü KRIPEL’in ATATÜRK HEYKELİNİ görüyoruz.Samsun ziyareti sonrası Amasya’ya hareket ediyoruz.Konaklama ve akşam yemeğimiz AMASYA TAŞHAN HOTEL’de.(www.amasyatashanotel.com.tr)

1 haziran 2016ÇARŞAMBA

Kahvaltı sonrası Amasya merkezde Amasya müzesi ve Kaya mezarlarını görüp Yeşilırmak nehrini fotoğraflayıp Çorum’a doğru hareket ediyoruz. Çorum’da leblebi alışverişimizi tamamlayıp yolda vereceğimiz molalarla günün ilk ışıklarıyla Aydın’a varıyoruz. Bir sonrası turumuzda görüşmek dileyiğle…

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR

*8 GECE OTELDE YARIM PANSİYON KONAKLAMA

*LÜX OTOBÜSLE ULAŞIM

*REHBERLİK HİZMETİ

*SEYAHAT SİGORTASI

*ARAÇ İÇİ İKRAMLAR (SU-ÇAY-KAHVE)

 

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYANLAR

*YAYLALARA ÇIKARKEN KULLANILAN MÜNİBÜS

ÜCRETLER

*BATUMA YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI

*BATUMDA TUTULACAK ARAÇ ÜCRETİ

*MÜZE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

 

NOT: ACENTA TARAFINDAN KONALAMA YAPACAĞIMIZ YAYLA OTELERİ VE DİĞER OTELLERDE DEĞİŞİKLİK YAPILABİLİR.

 

TUR ÜCRETİ : 1350 TL.

Plus travel : 256 214 88 02

MAHİR FİDAN : 0 505 267 66 50 –

FİKRET ÖZER : 0 505 803 03 12

18 -27 TEMMUZ 2016 Batı- Doğu Karadeniz ,Yaylalar ve Batum turu

BATI-DOĞU KARADENİZ  ve YAYLALAR-  BATUM    TUR PROGRAMI        18 -27  TEMMUZ  2016 

                            

  1.gün

  Saat 19.00 da siz değerli konuklarımızı alarak turumuza başlıyoruz. Yolda vereceğimiz kısa molalar sonrası sabah Bolu’da oluyoruz.

2.gün  

Bolu dağı eteklerinde serbest olarak alacağımız kahvaltı sonrası çam ve köknar ağaçlarının baskın olduğu bir Tabiat Parkı içinde yaklaşık 1350 metre yükseklikte bulunan bir krater gölü olan  Abant’a  varıyoruz. Göl kenarında geçireceğimiz hoş dakikaların ardından otobüsümüzde buluşup Bolunun simgelerinden olan Gölcük’e hareket ediyoruz. Gölcük ziyareti sonrası Amasra’ya hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizi burada serbest olarak aldıktan Çekiciler çarşısında vereceğimiz serbest zaman sonrası Safranbolu’ya hareket ediyoruz. Konaklamamız ve akşam yemeğimiz Safranbolu’da otelimizde.  

3 gün

Kahvaltı sonrası Unesco’nun Dünya Mirasları Listesinde yer alan tarihi evleri ve konaklarıyla ünlü Safranbolu turumuza başlıyoruz. Burada göreceğimiz yerler arasında Cinci Hanı,Hamamı,Köprülü Camii,Güneş Saati,Arasta bulunmakta.Hıdırlık Tepesinden Safranbolu’yu seyredip Osmanlı Mimarisinin en güzel örneklerinden Safranbolu’yu fotoğraflayıp    Kastamonu’ya hareket ediyoruz. Kastamonu’yu panoramik olarak görüp öğle yemeğimizi burada aldıktan sonra Sinop’a hareket ediyoruz. Sinop Tarihi cezaevi Sinop kalesi Akliman ve Hamsilos koylarını görüp Sinop veya Gerze’deki otelimize yerleşiyoruz.   Konaklama ve akşam yemeğimiz otelimizde.

4.gün

Kahvaltı sonrası Samsun’a hareket ediyoruz. Varışımızı takiben Dünyaca ünlü KRIPEL’in ATATÜRK HEYKELİNİ görüyoruz. Samsun ilk adım Anıtı Atatürk Müzesi’ni görüp Samsun’dan ayrılıyoruz. Öğle yemeğimizi Terme’de Ulusoy Terme tesislerinde serbest olarak aldıktan sonra Akçaabat’a doğru ilerliyoruz. Akçaabat’da bizi bekleyen minibüslerle konaklayacağımız Hıdırnebi Yaylasına gitmek üzere minibüslere biniyoruz. Konaklama ve akşam yemeği horon kemençe eşliğinde Hıdırnebi ya da kayabaşı yaylası olabilir.

5.gün

Kahvaltı sonrası Trabzon’a dönüyoruz. Bugün ilk olarak Altındere Milli Parkı sınırları içerisinde deniz seviyesinden 1150 metre yükseklikte yer alan bir Rum manastır ve kilise kompleksi olan Sümela Manastırını ziyaret edeceğiz. Manastır ziyareti sonrası öğle yemeğimizi Akçaabat’ta Nihat Usta’da aldıktan sonra Trabzon Ayasofya müzesini ve Trabzon’a özgü telkari gümüş atölyesini görüyoruz. Daha sonra Atatürk köşkünü görüp Of’a doğru hareket ediyoruz. Burada bizi bekleyen minibüslerle 2300 metre rakımlı Sultan Murat yaylasına çıkıyoruz. Konaklamamız ve akşam yemeğimiz Sultan Murat yaylası Otel’de.

6.gün

Kahvaltı sonrası Sultan Murat yaylasından ayrılıyoruz. Çaykara’dan 1090 metre rakımlı dik yamaçları ve muhteşem orman örtüsü ile Alplerin güzelliğini geride bırakan UZUNGÖL’e çıkıyoruz.Bu doğa harikası yaylada bol bol fotoğraf çekme imkanı sizleri beklemekte.Bu ziyaret sonrası Of’a dönüyoruz. Özçay çay fabrikasını gezip çay alışverişimizi burada yapıyoruz.Öğle yemeğimizi Çayeli’nde Meşhur Kuru fasulyeci Lale Restoran’da serbest olarak aldıktan sonra Rize bezi atölyesini görüp otelimize yerleşiyoruz. Konaklamamız ve akşam yemeğimiz otelimizde

7.gün

Kahvaltı sonrası otelimizin önünde hazır olacak olan farklı bir otobüsle Sarp sınır kapısına hareket ediyoruz. Sarp sınır kapısında giriş işlemlerini tamamladıktan sonra Gürcistan/Acara bölgesine geçiyoruz.Hz.İsa’nın Oniki havarisinden biri olan St.Mathias’ın mezarının da bulunduğu Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar döneminde kullanılan Ganio-Apsaros Kalesi’ni geziyoruz.Batum şehir merkezine doğru ilerlerken Bayburt’dan doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri’ni ve üzerindeki Gonio Köprüsü’nü göreceğiz.Bir sonraki durağımız şehir merkezinden 9 km uzaklıkta bulunan Dünyanın el ile hazırlanmış ikinci büyük bahçesi olan tropik bitkileri ile ünlü Batum Botanik Parkı olacak.Birbirinden farklı bitki örtüsünün yer aldığı bu büyük bahçe gezisinin ardından;Tiyatro Binası,Medea Heykeli’ni,Batum Limanı’nı ve Avrupa meydanını göreceğiz.Batum bulvarı’nda gezinti yaptıktan sonra alışveriş için serbest zaman vereceğiz.Dolu dolu bir Batum turu ardından  sınırdan geçiyoruz.

8.gün

Otel konaklamamızın ardından kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp Ayder yaylasına hareket ediyoruz. Dönüş Ayder de Gelin tülü şelalesi ve fotoğraf molaları sonrası dönüş yolculuğumuz başlıyor. Yolda vereceğimiz molalar sonrası Ordu’ya varıyoruz. Burada Boztepe’ye çıkıp Orduyu doyasıya seyrediyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz Ordu’da otelimizde.

9.gün

Kahvaltı sonrası Ordu’dan ayrılıyoruz. Samsunda bandırma vapuru ziyareti sonrası Amasya’ya doğru ilerliyoruz. Amasya mumyalar müzesi Kaya mezarlarını konakları görüp Amasya daki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz otelimizde.

10.gün

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp Çorum merkezinde vereceğimiz serbest zaman sonrası  vereceğimiz molalarla günün ilk ışıklarıyla Aydın’a varıyoruz. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle..  

NOT: ACENTA TARAFINDAN KONALAMA YAPACAĞIMIZ YAYLA OTELERİ VE DİĞER OTELLERDE DEĞİŞİKLİK YAPILABİLİR

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR                                         

*Lüks otobüsle ulaşım                                          

*Otellerde 8 gece konaklama                                  

*Rehberlik hizmetleri                                              

 *otelde akşam yemekleri kahvaltı         

      

  TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYANLAR

   *Müze ve ören yerleri girişleri

  *Otel dışında alınan yemekler

  *Yaylalara çıkarken kullanılan minibüsler   

  *Batum gidiş dönüş araç ücreti

TUR ÜCRETİ KİŞİ BAŞI 1350 TL.                  PLUS TRAVEL  : 0 256 214 88 02