Karadeniz turları

12 -21 Temmuz 2016 BATI-DOĞU KARADENİZ …

Karadeniz turları

BATI-DOĞU KARADENİZ ve YAYLALAR-BATUM TUR PROGRAMI         12 -21 Temmuz 2016                                                                      1.gün   12 temmuz 2016 Salı    Saat 19.00 da siz değerli konuklarımızı alarak turumuza başlıyoruz. Yolda vereceğimiz kısa molalar sonrası sabah Bolu’d...

Devamı

02 –11Agustos 2016 KARADENİZ,YAYLALAR V…

Karadeniz turları

  KARADENİZ , YAYLALAR  VE  KARS - BATUM  TUR PROGRAMI       02 – 11 Agustos  2016                                                                    1.gün 02 Agustos 2016 Salı    Saat 19.00 da siz değerli konuklarımızı Kipa arkası Nevzat biçer parkından  alarak turumuza başlıyoruz. Yolda verece...

Devamı

18 -27 TEMMUZ 2016 Batı- Doğu Karad…

Karadeniz turları

BATI-DOĞU KARADENİZ  ve YAYLALAR-  BATUM    TUR PROGRAMI        18 -27  TEMMUZ  2016                                 1.gün   Saat 19.00 da siz değerli konuklarımızı alarak turumuza başlıyoruz. Yolda vereceğimiz kısa molalar sonrası sabah Bolu’da oluyoruz. 2.gün   Bolu dağı eteklerinde serbest o...

Devamı

23 Mayıs-1 Haziran 2016 ÖZEL KARADENİZ T…

Karadeniz turları

SİVAS-ERZİNCAN-ERZURUM-KARS-ARTVİN-BATUM-RİZE-TRABZON-ORDU-GİRESUN-SAMSUN-AMASYA 23 mayıs 2016 PAZARTESİ Saat 18.00 de Aydın’dan siz değerli konuklarımızı alarak turumuza başlıyoruz. 24 mayıs 2016 SALI Denizli-Afyon-Ankara-Yozgat üzerinden uygun yerlerde molalar vererek Sabah Sivas’a varıyoruz...

Devamı

KARADENİZ TURLARI

23 Mayıs-1 Haziran 2016 ÖZEL KARADENİZ TURU

SİVAS-ERZİNCAN-ERZURUM-KARS-ARTVİN-BATUM-RİZE-TRABZON-ORDU-GİRESUN-SAMSUN-AMASYA

23 mayıs 2016 PAZARTESİ

Saat 18.00 de Aydın’dan siz değerli konuklarımızı alarak turumuza başlıyoruz.

24 mayıs 2016 SALI

Denizli-Afyon-Ankara-Yozgat üzerinden uygun yerlerde molalar vererek Sabah Sivas’a varıyoruz. Sivas Merkezde ŞELÇUKLU PARK ALANI içinde bulunan ATATÜRK KONGRE ve ETNOĞRAFYA Müzesi’ni geziyoruz. Daha sonra ÇİFTE MİNARELİ MEDRESE-ŞİFAİYE MEDRESESİ ve BEDESTENİ’ni görüp Sivas merkezdeki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama BURUCİYE OTEL. (www.buruciyeotel.com.tr)

25 mayıs 2016 ÇARŞAMBA

Sabah kahvaltının ardından otelden ayrılarak İmranlı Refahiye üzerinden Erzincan’a varıyoruz. Merkezde vereceğimiz serbest zamanda öğle yemeği molası verip Bakırcılar çarşısından alışveriş yapıyoruz. Molamızın ardından Erzurum’a hareket ediyoruz. Erzurum merkezde ilk olarak ULU CAMİİ-ÇİFTE MİNARELİ MEDRESE-YAKUTİYE MEDRESESİ’ni ziyaret edip RÜSTEM PAŞA BEDESTENİ’nde (TAŞHAN) oltu taşı alışverişini yapıyoruz.Bu gezilerimizin ardından muhteşem doğanın eşliğinde Türkiye’nin çatısı ERZURUM PALANDÖKEN Dağına çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama PALAN OTEL. (www.palanotel.com)

26 mayıs 2016 PERŞEMBE

Sabah kahvaltının ardından otelden ayrılıp Palandöken Dağından inip Horasan üzerinden Sarıkamış’a varıyoruz. Sarıkamış da Şehitlik ziyareti sonrası KARS’a varıyoruz. Buradaki gezimize Ermenistan sınırında bulunan ANİ HARABELERİ ile başlıyoruz.Buradan Kars Merkeze dönerek TARİHİ OSMANLI TAŞ KÖPRÜ-HAMAM-KARS KALESİ’ni resimliyoruz.Şehir merkezinde Kaşar ve Bal alışverişimizin ardından otelimize yerleşiyoruz.Konaklama ve akşam yemeğimiz Kayak merkezinde ÇAMKAR OTEL. (www.camkarotel.com)

27 mayıs 2016 CUMA

Sabah kahvaltısı sonrası otelden ayrılarak Kars-Ardahan-Şavşat üzerinden Artvin’e hareket ediyoruz.Öğle yemeğimizi Laşet tesislerinde aldıktan sonra Kaçkar ve Karçal dağlarının arasından Çoruh nehri ve kollarının oluşturduğu Çoruh vadisinde yapacağımız yolculuğumuzun ardından Borçka’ya varıyoruz.Burada bizi bekliyen minibüslerle Karagöl’e gidiyoruz. Karagöl’ü fotoğraflayıp Hopa’daki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz HOPA’DA OTELİMİZDE.

28 mayıs 2016 CUMARTESİ

Kahvaltı sonrası otelimizin önünde hazır olan farklı bir otobüs ile Sarp sınır kapısına hareket ediyoruz. Buradaki gümrük işlemlerini tamamladıktan sonra GÜRCİSTAN/ACARA Bölgesine geçiyoruz. Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar döneminde de kullanılan Ganio-Apsaros Kalesi’ni geziyoruz.Batum şehir merkezine doğru ilerlerken Bayburt’dan doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh nehrini ve üzerindeki Gonio köprüsünü göreceğiz.Bir sonraki durağımız şehir merkezinden 9 km uzaklıkta bulunan Dünyanın el ile hazırlanmış ikinci büyük bahçesi olan tropik bitkileri ile ünlü Batum Botanik Parkı olacak.Bu büyük bahçe gezisi sonrası Tiyatro binası,Medea heykeli’ni batum limanını ve Avrupa meydanını göreceğiz.Alışveriş için serbest zaman sonrası Batum’dan ayrılıyoruz.Konaklama ve akşam yemeğimiz Hopa’da otelimizde.

29 mayıs 2016 PAZAR

Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılarak Karadeniz Sahil yolculuğumuza başlıyoruz.İlk olarak Ardeşen’e vardığımızda KAÇKAR Dağına tırmanıyoruz.FIRTINA DERESİ eşliğinde ÇAMLIHEMŞİN’e vardığımızda köprü üzerinde HALA ve ELEVİT deresinin birleşerek fırtına deresini oluşturduğu noktada fotoğraf molası veriyoruz.Molamızın ardından AYDER YAYLASI’na çıkıyoruz.Burada HORON TEPESİ’ndeki GELİN TÜLÜ ŞELALESİ’ni resimledikten sonra serbest zamanda yöresel ürünler alışverişimizi yapıyoruz.Yayladan inerken yolumuzun üzerindeki TARİHİ TAŞ KÖPRÜ’yü fotoğraflıyoruz.Ayder gezimizi tamamladıktan Çayeli’nde Rize bezi alışverişi sonrası Karadeniz’in ilk simgelerinden olan UZUNGÖL’e hareket ediyoruz.Muhteşem göl manzarasını fotoğraflayıp öğle yemeğimizi burada serbest olarak aldıktan sonra Maçka yolunu kullanarak Zigana Gümüşkayak tesislerine geliyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz Horon kolbastı eşliğinde ZİGANA GÜMÜŞKAYAK TESİSLERİ’nde.

30 mayıs 2016 PAZARTESİ

Kahvaltı sonrası yayladan inip Maçka istikametine doğru ilerliyoruz. Maçka’dan Karadeniz Bölgesinin en eski tapınağı ve doğanın eşsiz güzellikteki yerinde yapılmış olan SÜMELA MANASTIRI’na çıkıyoruz.Yaklaşık 2 saat süren bu ziyaret sonrası Akçaabat’a dönüyoruz.Öğle yemeğimizi burada Nihat Usta Köfte salonunda aldıktan sonra Trabzon’u kuşbakışı gören tepe üzerine inşa edilmiş ATATÜRK KÖŞKÜ’ne gidiyoruz.Köşkü gezip telkari işçiliğinin tanıtım ve satış mağazasını gezip alışveriş yapıyoruz.Alışveriş sonrası Giresun’a hareket ediyoruz.Konaklama ve akşam yemeğimiz GİRESUN NEW JASMİN HOTEL’de. .(www.otelnewjasmin.com)

31 mayıs 2016 SALI

Kahvaltı sonrası Ordu’ya hareket.Teleferik ile Ordu Boztepe’ye çıkıyoruz.Müthiş Karadeniz manzarası eşliğinde kahvelerimizi yudumladıktan sonra Samsun’a hareket.Samsun’da bizi BANDIRMA GEMİSİ karşılıyor gemiyi görüp Dünyaca ünlü KRIPEL’in ATATÜRK HEYKELİNİ görüyoruz.Samsun ziyareti sonrası Amasya’ya hareket ediyoruz.Konaklama ve akşam yemeğimiz AMASYA TAŞHAN HOTEL’de.(www.amasyatashanotel.com.tr)

1 haziran 2016ÇARŞAMBA

Kahvaltı sonrası Amasya merkezde Amasya müzesi ve Kaya mezarlarını görüp Yeşilırmak nehrini fotoğraflayıp Çorum’a doğru hareket ediyoruz. Çorum’da leblebi alışverişimizi tamamlayıp yolda vereceğimiz molalarla günün ilk ışıklarıyla Aydın’a varıyoruz. Bir sonrası turumuzda görüşmek dileyiğle…

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR

*8 GECE OTELDE YARIM PANSİYON KONAKLAMA

*LÜX OTOBÜSLE ULAŞIM

*REHBERLİK HİZMETİ

*SEYAHAT SİGORTASI

*ARAÇ İÇİ İKRAMLAR (SU-ÇAY-KAHVE)

 

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYANLAR

*YAYLALARA ÇIKARKEN KULLANILAN MÜNİBÜS

ÜCRETLER

*BATUMA YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI

*BATUMDA TUTULACAK ARAÇ ÜCRETİ

*MÜZE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

 

NOT: ACENTA TARAFINDAN KONALAMA YAPACAĞIMIZ YAYLA OTELERİ VE DİĞER OTELLERDE DEĞİŞİKLİK YAPILABİLİR.

 

TUR ÜCRETİ : 1350 TL.

Plus travel : 256 214 88 02

MAHİR FİDAN : 0 505 267 66 50 –

FİKRET ÖZER : 0 505 803 03 12