Karadeniz turları

12 -21 Temmuz 2016 BATI-DOĞU KARADENİZ …

Karadeniz turları

BATI-DOĞU KARADENİZ ve YAYLALAR-BATUM TUR PROGRAMI         12 -21 Temmuz 2016                                                                      1.gün   12 temmuz 2016 Salı    Saat 19.00 da siz değerli konuklarımızı alarak turumuza başlıyoruz. Yolda vereceğimiz kısa molalar sonrası sabah Bolu’d...

Devamı

02 –11Agustos 2016 KARADENİZ,YAYLALAR V…

Karadeniz turları

  KARADENİZ , YAYLALAR  VE  KARS - BATUM  TUR PROGRAMI       02 – 11 Agustos  2016                                                                    1.gün 02 Agustos 2016 Salı    Saat 19.00 da siz değerli konuklarımızı Kipa arkası Nevzat biçer parkından  alarak turumuza başlıyoruz. Yolda verece...

Devamı

18 -27 TEMMUZ 2016 Batı- Doğu Karad…

Karadeniz turları

BATI-DOĞU KARADENİZ  ve YAYLALAR-  BATUM    TUR PROGRAMI        18 -27  TEMMUZ  2016                                 1.gün   Saat 19.00 da siz değerli konuklarımızı alarak turumuza başlıyoruz. Yolda vereceğimiz kısa molalar sonrası sabah Bolu’da oluyoruz. 2.gün   Bolu dağı eteklerinde serbest o...

Devamı

23 Mayıs-1 Haziran 2016 ÖZEL KARADENİZ T…

Karadeniz turları

SİVAS-ERZİNCAN-ERZURUM-KARS-ARTVİN-BATUM-RİZE-TRABZON-ORDU-GİRESUN-SAMSUN-AMASYA 23 mayıs 2016 PAZARTESİ Saat 18.00 de Aydın’dan siz değerli konuklarımızı alarak turumuza başlıyoruz. 24 mayıs 2016 SALI Denizli-Afyon-Ankara-Yozgat üzerinden uygun yerlerde molalar vererek Sabah Sivas’a varıyoruz...

Devamı

KARADENİZ TURLARI

12 -21 Temmuz 2016 BATI-DOĞU KARADENİZ ve YAYLALAR-BATUM TURU

BATI-DOĞU KARADENİZ ve YAYLALAR-BATUM TUR PROGRAMI         12 -21 Temmuz 2016    

                                                              

  1.gün   12 temmuz 2016 Salı 

  Saat 19.00 da siz değerli konuklarımızı alarak turumuza başlıyoruz. Yolda vereceğimiz kısa molalar sonrası sabah Bolu’da oluyoruz.

2.gün 13 temmuz 2016 çarşamba        

Bolu dağı eteklerinde serbest olarak alacağımız kahvaltı sonrası çam ve köknar ağaçlarının baskın olduğu bir Tabiat Parkı içinde yaklaşık 1350 metre yükseklikte bulunan bir krater gölü olan  Abant’a  varıyoruz. Göl kenarında geçireceğimiz hoş dakikaların ardından otobüsümüzde buluşup Bolunun simgelerinden olan Gölcük’e hareket ediyoruz. Gölcük ziyareti sonrası Amasra’ya hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizi burada serbest olarak aldıktan Çekiciler çarşısında vereceğimiz serbest zaman sonrası Safranbolu’ya hareket ediyoruz. Konaklamamız ve akşam yemeğimiz Safranbolu’da otelimizde.  

3 gün 14 temmuz 2016 perşembe

Kahvaltı sonrası Unesco’nun Dünya Mirasları Listesinde yer alan tarihi evleri ve konaklarıyla ünlü Safranbolu turumuza başlıyoruz. Burada göreceğimiz yerler arasında Cinci Hanı,Hamamı,Köprülü Camii,Güneş Saati,Arasta bulunmakta.Hıdırlık Tepesinden Safranbolu’yu seyredip Osmanlı Mimarisinin en güzel örneklerinden Safranbolu’yu fotoğraflayıp    Kastamonu’ya hareket ediyoruz. Kastamonu’yu panoramik olarak görüp öğle yemeğimizi burada aldıktan sonra Sinop’a hareket ediyoruz. Sinop Tarihi cezaevi Sinop kalesi Akliman ve Hamsilos koylarını görüp Sinop veya Gerze’deki otelimize yerleşiyoruz.   Konaklama ve akşam yemeğimiz otelimizde.

4.gün 15 temmuz 2016 cuma

Kahvaltı sonrası Samsun’a hareket ediyoruz. Varışımızı takiben Dünyaca ünlü KRIPEL’in ATATÜRK HEYKELİNİ görüyoruz. Samsun ilk adım Anıtı Atatürk Müzesi’ni görüp Samsun’dan ayrılıyoruz. Öğle yemeğimizi Terme’de Ulusoy Terme tesislerinde serbest olarak aldıktan sonra Akçaabat’a doğru ilerliyoruz. Akçaabat’da bizi bekleyen minibüslerle konaklayacağımız Hıdırnebi Yaylasına gitmek üzere minibüslere biniyoruz. Konaklama ve akşam yemeği horon kemençe eşliğinde Hıdırnebi ya da kayabaşı yaylası olabilir.

5.gün 16 temmuz 2016 cumartesi

Kahvaltı sonrası Trabzon’a dönüyoruz. Bugün ilk olarak Altındere Milli Parkı sınırları içerisinde deniz seviyesinden 1150 metre yükseklikte yer alan bir Rum manastır ve kilise kompleksi olan Sümela Manastırını ziyaret edeceğiz. Manastır ziyareti sonrası öğle yemeğimizi Akçaabat’ta Nihat Usta’da aldıktan sonra Trabzon Ayasofya müzesini ve Trabzon’a özgü telkari gümüş atölyesini görüyoruz. Daha sonra Atatürk köşkünü görüp Of’a doğru hareket ediyoruz. Burada bizi bekleyen minibüslerle 2300 metre rakımlı Sultan Murat yaylasına çıkıyoruz. Konaklamamız ve akşam yemeğimiz Sultan Murat yaylası Otel’de.

6.gün 17 temmuz 2016 pazar

Kahvaltı sonrası Sultan Murat yaylasından ayrılıyoruz. Çaykara’dan 1090 metre rakımlı dik yamaçları ve muhteşem orman örtüsü ile Alplerin güzelliğini geride bırakan UZUNGÖL’e çıkıyoruz.Bu doğa harikası yaylada bol bol fotoğraf çekme imkanı sizleri beklemekte.Bu ziyaret sonrası Of’a dönüyoruz. Özçay çay fabrikasını gezip çay alışverişimizi burada yapıyoruz.Öğle yemeğimizi Çayeli’nde Meşhur Kuru fasulyeci Lale Restoran’da serbest olarak aldıktan sonra Rize bezi atölyesini görüp otelimize yerleşiyoruz. Konaklamamız ve akşam yemeğimiz otelimizde

7.gün 18 temmuz 2016 pazartesi

Kahvaltı sonrası otelimizin önünde hazır olacak olan farklı bir otobüsle Sarp sınır kapısına hareket ediyoruz. Sarp sınır kapısında giriş işlemlerini tamamladıktan sonra Gürcistan/Acara bölgesine geçiyoruz.Hz.İsa’nın Oniki havarisinden biri olan St.Mathias’ın mezarının da bulunduğu Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar döneminde kullanılan Ganio-Apsaros Kalesi’ni geziyoruz.Batum şehir merkezine doğru ilerlerken Bayburt’dan doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri’ni ve üzerindeki Gonio Köprüsü’nü göreceğiz.Bir sonraki durağımız şehir merkezinden 9 km uzaklıkta bulunan Dünyanın el ile hazırlanmış ikinci büyük bahçesi olan tropik bitkileri ile ünlü Batum Botanik Parkı olacak.Birbirinden farklı bitki örtüsünün yer aldığı bu büyük bahçe gezisinin ardından;Tiyatro Binası,Medea Heykeli’ni,Batum Limanı’nı ve Avrupa meydanını göreceğiz.Batum bulvarı’nda gezinti yaptıktan sonra alışveriş için serbest zaman vereceğiz.Dolu dolu bir Batum turu ardından  sınırdan geçiyoruz.

8.gün 19 temmuz 2016 salı

Otel konaklamamızın ardından kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp Ayder yaylasına hareket ediyoruz. Dönüş Ayder de Gelin tülü şelalesi ve fotoğraf molaları sonrası dönüş yolculuğumuz başlıyor. Yolda vereceğimiz molalar sonrası Ordu’ya varıyoruz. Burada Boztepe’ye çıkıp Orduyu doyasıya seyrediyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz Ordu’da otelimizde.

9.gün 20 temmuz 2016 çarşamba

Kahvaltı sonrası Ordu’dan ayrılıyoruz. Samsunda bandırma vapuru ziyareti sonrası Amasya’ya doğru ilerliyoruz. Amasya mumyalar müzesi Kaya mezarlarını konakları görüp Amasya daki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz otelimizde.

10.gün 21 temmuz 2016 perşembe

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp Çorum merkezinde vereceğimiz serbest zaman sonrası  vereceğimiz molalarla günün ilk ışıklarıyla Aydın’a varıyoruz. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle..  

NOT: ACENTA TARAFINDAN KONALAMA YAPACAĞIMIZ YAYLA OTELERİ VE DİĞER OTELLERDE DEĞİŞİKLİK YAPILABİLİR

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR                                         

*Lüks otobüsle ulaşım                                          

*Otellerde 8 gece konaklama                                  

*Rehberlik hizmetleri                                              

 *otelde akşam yemekleri kahvaltı         

  *seyehat sigortası    

  TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYANLAR

   *Müze ve ören yerleri girişleri

  *Otel dışında alınan yemekler

  *Yaylalara çıkarken kullanılan minibüsler   

  *Batum gidiş dönüş araç ücreti

TUR ÜCRETİ KİŞİ BAŞI 1350 TL.                                                 PLUS TRAVEL  : 0 256 214 88 02    

 

Kategori: